Ścieżka powrotu

Start SAKSONIA. Kraj na miarę światową. Saksonia dla najmłodszych


Saksonia dla najmłodszych PDF Drukuj

Zenterdorf na Łużycach (Kulturinsel Einsiedel) - Radebeul (Muzeum indiańskie Karola Maya) - Lipsk (centrum rozrywki Belantis, ZOO) - Drezno (Muzeum Higieny)


alt  alt  alt

Zoo w Lipsku, jeden z najstarszych i najbogatszych w gatunki ogrodów zoologicznych na świecie, a przy tym ulubione miejsce spędzania wolnego czasu w Lipsku. Znajduje się tutaj największy na świecie wybieg dla małp człekokształtnych Pongoland, od lipca 2011 najnowocześniejszy w Europie tropikalny las z unikalnymi gatunkami płazów i gadów Gwandanaland, lwia sawanna Makasi Simba, wąwóz wargaczy, tygrysia tajga, sawanna afrykańska ...
Park przygody w Zentendorf na Łużycach daje możliwość sprawdzenia się we wspinaczkach na drzewa, poszukiwaniach skarbu w podziemnych korytarzach, myszkowania w domach na drzewach, grach i zabawach w specjalnie przygotowanych instalacjach, napowietrznych pajęczynach linowych.
Niemieckie Muzeum Higieny w Dreźnie to uniwersalne muzeum o człowieku opowiadające o procesach w nas zachodzących, naszej fizjonomii i biologii. Każde dziecko może indywidualnie w specjalnych prezentacjach, wszystkimi swoimi zmysłami poznać funkcjonowanie swojego organizmu i ciała w różnych fazach rozwoju. Tutaj znajduje się też ciekawy eksponat "szklanego człowieka.
W poddrezdeńskim Radebeul w domu w którym mieszkał Karol May mieści się muzeum pisarza pełne indiańskich pamiątek i ciekawych atrakcji dotyczących Dzikiego zachodu.
Belantis to park rozrywki na powierzchni 25 hektarów, w tym 60.000 m? powierzchni wodnej, zwiedzający, pokonując 4-kilometrową trasę, odbywają podróż w głąb historii korzystając z wszystkich atrakcja: bajkowego pałacu, piramidy faraonów, indiańskiego obozu w prerii, wyspy rycerskiej, miasteczka z dzikiego zachodu, w tym najwyższa w Europie (wysokość 10 piętrowego wieżowca) kolejka górska.